Vitrum® Osteo

Suplement diety

Skład:
Wapń 500 mg (węglan wapnia z muszli ostryg 1250 mg)
Witamina D 20 μg (800 j.m.)
Magnez 200 mg

Suplement diety Vitrum® Osteo przeznaczony jest dla osób dorosłych, jako uzupełnienie diety w wapń, magnez i witaminę D, które pomagają w utrzymaniu zdrowych kości, zębów oraz prawidłowym funkcjonowaniu mięśni.

Wapń i witamina D pomagają zmniejszyć utratę minerałów kostnych u kobiet w okresie pomenopauzalnym. Niska gęstość mineralna kości stanowi czynnik ryzyka w odniesieniu do osteoporotycznych złamań kości – dotyczy kobiet w wieku 50 lat i starszych. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania dziennie przyjemniej 1200 mg wapnia i 20 μg (800 j.m.) witaminy D ze wszystkich źródeł.

Ponadto wapń przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi, utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, pomaga w utrzymaniu prawidłowego przekaźnictwa nerwowego i prawidłowym funkcjonowaniu enzymów trawiennych. Bierze też udział w procesie podziału i specjalizacji komórek.

Witamina D pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego, ułatwia wchłanianie wapnia i fosforu z przewodu pokarmowego oraz bierze udział w procesie podziału komórek. Witamina D pomaga zmniejszyć ryzyko upadku związane z niestabilnością postawy i osłabieniem mięśni. Upadki stanowią czynnik ryzyka w odniesieniu do złamań kości u osób obojga płci w wieku 60 lat i starszych. Upadki stanowią czynnik ryzyka w odniesieniu do złamań kości u osób obojga płci w wieku 60 lat i starszych. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania dziennie 20 μg witaminy D ze wszystkich źródeł. Istnieje wiele czynników ryzyka złamań kości i zmiana jednego z tych czynników ryzyka może wywierać korzystny wpływ lub nie wywierać go.

Magnez przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego. Pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, prawidłowej syntezie białka, utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych oraz odgrywa rolę w procesie podziału komórek.

Zalecane spożycie: 1 tabletka dziennie, najlepiej w trakcie posiłku.
Producent: Orifarm Healthcare A/S.