FEBRISAN®

Nazwa produktu leczniczego: Febrisan, (750 mg + 60 mg + 10 mg)/5 g, proszek musujący. Skład i postać farmaceutyczna: Jedna saszetka (5 g proszku musującego) zawiera 750 mg paracetamolu (Paracetamolum), 60 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum) i 10 mg fenylefryny chlorowodorku (Phenylephrini hydrochloridum). Substancje pomocnicze o znanym działaniu: Jedna saszetka zawiera 2458 mg sacharozy (w tym sacharoza pochodząca z aromatu), 110 mg aspartamu (E 951), 85 mg glukozy (składnik aromatu), oraz 166 mg sodu (w tym sód pochodzący z sodu wodorowęglanu, żółcieni chinolinowej i aromatu). Wskazanie do stosowania: Krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, dreszcze, ból głowy, ból mięśni, ból gardła, katar, ból zatok. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nadciśnienie tętnicze, choroby serca. Ciężka niewydolność wątroby. Leczenie inhibitorami MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Ciąża: ze względu na zawartość fenylefryny nie stosować produktu w okresie ciąży. Fenyloketonuria: produkt zawiera aspartam, który jest źródłem fenyloalaniny. Może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią. Dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Podmiot odpowiedzialny: Orifarm Healthcare A/S, Energivej 15, 5260 Odense S, Dania.

W przypadku minimalnej ilości miejsca np. w gazetkach dopuszczalne jest skrócenie powyższego tekstu do:

Febrisan, (750 mg + 60 mg + 10 mg)/5 g, proszek musujący. Jedna saszetka (5 g proszku musującego) zawiera 750 mg paracetamolu (Paracetamolum), 60 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum) i 10 mg fenylefryny chlorowodorku (Phenylephrini hydrochloridum). Substancje pomocnicze o znanym działaniu: Jedna saszetka zawiera 2458 mg sacharozy (w tym sacharoza pochodząca z aromatu), 110 mg aspartamu (E 951), 85 mg glukozy (składnik aromatu), oraz 166 mg sodu (w tym sód pochodzący z sodu wodorowęglanu, żółcieni chinolinowej i aromatu). Wskazania: Krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, dreszcze, ból głowy, ból mięśni, ból gardła, katar, ból zatok. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nadciśnienie tętnicze, choroby serca. Ciężka niewydolność wątroby. Leczenie inhibitorami MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Ciąża: ze względu na zawartość fenylefryny nie stosować produktu w okresie ciąży. Fenyloketonuria: produkt zawiera aspartam, który jest źródłem fenyloalaniny. Może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią. Dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Podmiot odpowiedzialny: Orifarm Healthcare A/S, Energivej 15,  5260 Odense S, Dania

Zdanie do dodania w przypadku każdego rodzaju reklamy produktu Febrisan:
Tradycyjny produkt leczniczy roślinny z określonymi wskazaniami wynikającymi wyłącznie z długotrwałego stosowania.

Zgodnie z Rozporządzeniem MZ z dnia 07.07.2022 (ogłoszonym 25.07.2022r.) zmieniającym rozporządzenie w sprawie reklamy produktów leczniczych od dn. 26.01.2023r. zostają wprowadzone  w życie trzy alternatywne wersje ostrzeżenia dotyczące reklamy kierowanej do publicznej wiadomości w postaci wizualnej, audiowizualnej i dźwiękowej:

  1. To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
  2. To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
  3. To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Wprowadzona zostaje zasada przemienności. Oznacza ona, że każda nowo opracowana reklama dotycząca danego produktu leczniczego będzie emitowana z wykorzystaniem innego ostrzeżenia, niż ostrzeżenie wykorzystane w reklamie opracowanej i emitowanej poprzednio – z uwzględnieniem posługiwania się wszystkimi rodzajami w/w ostrzeżeń.
W związku z rotacyjnością ostrzeżenia wszystkie formy reklamy kierowanej do publicznej wiadomości muszą być zatwierdzane przez producenta danego produktu leczniczego.

W tym celu prosimy o kontakt pod adresem mailowym: agnieszka.mykytyn@orifarm.com

Prosimy o podanie nazwy produktu, wielkości opakowania, planowanej daty publikacji, tytułu i miejsca publikacji, gdzie będzie zawarta/użyta reklama i przez jaki czas, dane kontaktowe osoby odpowiedzialnej za przygotowanie reklamy.

Przesłanie wiadomości na w/w adres email oznacza  zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Spółkę Orifarm Healthcare w celu realizacji danej reklamy.